Věda nás baví

Interaktivní a zábavné tábory a kroužky pro děti

ČERVENCOVÝ ZPRAVODAJ

19.08.2014

Milí příznivci vědy,

léto je v plném proudu a tábory VĚDECKÉ LÉTO jakbysmet. Čtěte dále a dozvíte se o právě započaté vědecké táborové misi, přihlašování na vědecké kroužky, prvním vydání táborových novin i dalších zajímavostech ze světa vědy. 

VĚDECKÝ JARMARK

VĚDECKý JARMARK – NOVINKY Z PROGRAMU

Chcete si postavit robota nebo vyzrát nad detektorem lži?  2. ročník VĚDECKÉHO JARMARKU se blíží. Vyrobíte si vlastní gumové medvídky, ohřejete si párek pomocí elektrod a přiletí i vrtulník. Přijďte s dětmi, přáteli či známými ve středu 10. září na Vítězné náměstípražských Dejvicích. Vstup na akci je zdarma.

Více o programu na www.vedeckyjarmark.cz a našem Facebooku.

KROUŽKY VĚDA NÁS BAVÍ

VĚDA I ZÁBAVA PO CELÝ ROK. PŘIHLAŠOVÁNÍ NA KROUŽKY JIŽ SPUŠTĚNO

Učit se, experimentovat, bavit se, to vše můžete na jednom místě – na kroužcích VĚDA NÁS BAVÍ! Prázdniny jsou v polovině a vy přemýšlíte, na jaký kroužek bude chodit vaše dítě? Chcete, aby se vzdělávalo a zažilo spoustu zábavy? 

Přihlášku naleznete zde.

TÁBOR VĚDECKÉ LÉTO

IDEÁLNÍ PRÁZDNINOVÝ PROGRAM NA POSLEDNÍ CHVÍLI

Polovina prázdnin je za námi a děti na táboře VĚDECKÉ LÉTO vesele experimentují. Už sestrojily koloběh vody, vyzkoušely si, jak funguje lidské tělo, a vypustily i raketu. Více se dočtete v táborových novinách. Nemáte program pro svá dítka na zbytek prázdnin? Chcete, aby se bavily a zároveň se něco naučily? Přihlaste je k nám na příměstský tábor. 

On-line přihláška na tábor zde.

AKTUÁLNĚ 

EXKURZE DO TECHMANIE. UŽIJTE SI S NÁMI DEN PRÁZDNIN NAVÍC! 

Chcete si prodloužit léto a zažít nevšední zážitky v moderním science centru světové úrovně? Vydejte se s námi na výlet! 13. září nás čeká den plný zábavy, vědeckých pokusů a exponátů v science centru Techmania Plzeň.

Více informací a přihlášky zde.
 

 

 

VĚDECKÁ TRIČKA PRO VŠECHNY! 

O trička je veliký zájem, a proto pro vás máme novou várku! Děti je využijí na táboře, během vědeckých kroužků i při dalších příležitostech. Účastníci tábora a našich kroužků mají navíc na toto tričko 20 % slevu!

Objednejte si tričko během pár minut v našem e-shopu. 

MŠMT AKREDITACE  - Kdo se učí zážitkem, je připraven na život

MŠMT udělilo společnosti VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s. akreditaci na provádění jejich vzdělávacích programů (kroužků VĚDA NÁS BAVÍ). Naši lektoři získají osvědčení o absolvování školení pro tyto kroužky. Díky akreditaci se nám také podařilo získat dotaci a realizovat projekt UČENÍ JE ZÁŽITEK. V rámci něho budeme organizovat akreditovaná školení DVPP přírodovědné a čtenářské gramotnosti do škol. 

Více informací zde. 
School PRESS cLUB 

sCHOOL PRESS CLUB NÁS BAVÍ! 

Máte doma mladého novináře, editora, grafika, korektora či fotografa?  Svůj talent může uplatnit ve školních novinách. Od nového školního roku startuje projekt SCHOOL PRESS CLUB na řadě nových škol.

Více na www.schoolpressclub.cz

PROJEKTY VĚDA NÁS BAVÍ

UČENÍ NÁS BAVÍ. BUĎTE PŘIPRAVENÍ NA NOVÝ ŠKOLNÍ ROK!

Prázdniny rychle utíkají a školní rok se blíží. Chcete být  připravení? Právě pro vás je tu projekt UČENÍ NÁS BAVÍ! Vyberte si doučování, které vám vyhovuje a škola nebude problém!  Zprostředkování i registrace je zdarma. 

Lektory a doučované předměty naleznete na www.uceninasbavi.cz.

INOVOVANÝ PROJEKT DOSTUDOVNY.CZ 

Na základě ankety, v níž rodiče projevili zájem o otevření kroužku studijních dovedností, vám v září představíme nový projekt primárně určený pro žáky 4. a 5. tříd ZŠ. Nejedná se o doučování ani o nacvičování testů. Děti získají zábavnou formou praktické studijní dovednosti, zlepší si paměť a ještě si zasoutěží! 

Více informací na www.dostudovny.cz

SPOLUPRACUJEME 

Vesmírná odysea startuje v iQLANDII

Chcete se proletět po naší Sluneční soustavě, prohlédnout si zblízka hvězdnou oblohu a pak vyrazit ještě dál, až za hranice naší galaxie? V iQLANDII nyní můžete. Kosmický program, který v libereckém science centru rozběhli, je určen všem cestovatelům po galaxiích!

Více se dozvíte na www.iQlandia.cz.

Účastnice programu DofE se stala nejmladší Češkou, která přeplavala Gibraltarský průliv!

Osmnáctiletá Lucie Leišová na začátku července úspěšně přeplavala Gibraltarský průliv. Stala se tak nejmladší Češkou, která to dokázala. Mladou plavkyni finančně podpořil vzdělávací program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE), který pomáhá mladým lidem překonávat ambiciózní výzvy a cíle. 

Více informací najdete na tomto odkazu.

 

EXPEDICE DO NÁRODNÍHO TECHNICKÉHO MUZEA ANEB ZTRACENÝ SVĚT V PODZEMÍ

Vědecké táborové výpravy pořádáme mimo jiné do nově otevřené expozice dějin hornictví a hutnictví v NTM. Děti zde v doprovodu lektora na vlastní kůži pocítí reálné prostředí dolů, když sfárájí důlní šachtou. Za světla lamp prozkoumají rudné a uhelné doly dosahující rozlohy 350 metrů čtverečních. Fotografie z exkurzí naleznete zde.

Více o nové expozici hornictví a hutnictví. 

ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA VĚDY

Kolik lidí žilo na naší planetě v celé historii?

Jsou to už tisíce let, co světlo světa spatřili první Homo sapiens. Kolik jejich zástupců od počátků dějin lidstva až dodnes chodilo po naší planetě, to bylo až donedávna jen předmětem dohadů. Tipnete si, jakého čísla se dopátral tým amerických vědců? 

Více na serveru 100+1

HÁDANKA VNB. VYZRAJETE NA SIRKY?

Máte k dispozici tři zápalky a vaším úkolem je vytvořit z nich čtyři. Žádnou z nich nesmíte zlomit a nesmíte je ani zkřížit. Správnou odpověď s předmětem "hádanka" nám napište na info@vedanasbavi.cz do konce měsíce. 

Řešení minulé hádanky naleznete zde.

 

Přejeme vám i vašim dětem krásné prázdniny!

Tým VĚDA NÁS BAVÍ

Potřebujete poradit? Napište nám na info@vedanasbavi.cz

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme na tomto webu soubory cookie. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies. Více informací zde.
cancel
helpline kroužky

Můžeme Vám pomoci?

Nedaří se Vám dokončit přihlášku? Pokud máte problém, neváhejte nás kontaktovat:

Email: info@vedanasbavi.cz
Telefon: +420 775 733 300