Věda nás baví

Interaktivní a zábavné tábory a kroužky pro děti

VRATISLAVICKÉ SLAVNOSTI

26.08.2015

Již po dvacáté v řadě se tradičně na konci srpna proměnil Zámecký park ve Vratislavicích nad Nisou v dějiště akcí pro děti a rodiče. Vědecký stánek VĚDA NÁS BAVÍ byl odpoledním stanovištěm, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet svou vitální kapacitu plic, dále pozorovat hygroskopické pohyby papírových okvětních lístků či zápalek ve vodě. Dále se dozvěděli několik zajímavostí o hustotě. Lektoři předváděli, jak se chovají kapaliny a roztoky v závislosti na hustotě. Pro experiment použili vrstvu oleje, jaru a obarvené červené vody. Ukázka spočívala ve zjišťování, co bude plavat na hladině a co se naopak udrží u dna kelímku. Více ve fotogalerii. Na zábavném dni nechyběla ani pohádka pro děti, skákací město, jízdy na ponících, kreativní dílny, slackline park, paintballová střelnice a další atrakce. Odpoledne patřilo koncertům skupiny Jarret a libereckému objevu Sebastianovi. V podvečer vystoupili v atriu Kulturního centra VRATISLAVICE 101010 David Deyl a liberecký rapper Lipo se zpěvačkou Yannou.

Mezi výročí v roce 2015 patří 655 let od první písemné zmínky o Vratislavicích nad Nisou, 5 let místního kulturního centra a 140 let od chvíle, kdy se zde narodil nejznámější rodák, automobilový konstruktér Ferdinand Porsche.

Potřebujete poradit? Napište nám na info@vedanasbavi.cz

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme na tomto webu soubory cookie. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies. Více informací zde.
cancel
helpline kroužky

Můžeme Vám pomoci?

Nedaří se Vám dokončit přihlášku? Pokud máte problém, neváhejte nás kontaktovat:

Email: info@vedanasbavi.cz